Про Дрезден

Дрезден — місто в Німеччині, адміністративний центр землі Саксонія. Населення міста складає 529 781. Місто є одним з найбільших центрів промисловості, транспорту, науки та культури Німеччини.
 
Місто розташовано за 200 км на південь від Берліна на річці Ельба у Дрезденській долині. З заходу та південного заходу місто обмежене Рудними горами, з півдня та сходу Ельбськими піщаніковими горами, зі сходу та північного сходу Лужицькою височиною.
 

Дрезден — це місто мистецтва і культури. До 2009 року Дрезденська долина Ельби входила до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО. У місті розташовані всесвітньо відомі зібрання предметів мистецтва — Галерея старих майстрів та колекція коштовностей «Зелене склепіння». Дрезден — один з найбільш відвідуваних туристами міст Німеччини (8 млн в 2009 році). Велика кількість масових заходів, які щорічно відбуваються у Дрездені, приваблюють безліч туристів як з Німеччини, так і з усього світу. Серед іноземних туристів, які відвідують Дрезден, лідирують за чисельністю американці, італійці та росіяни.

Для туристів особливо приємний зелений вигляд міста. Його площа на 63 відсотки покрита лісами і парками. Поблизу центра міста роташовано великий парк “Ґросер Ґартен”, який поширюється на 1,8 км?. На території цього парку знаходяться зоопарк, ботанічний сад та дитяча залізниця. З північно-східної сторони місто оточене лісами “Дрезднер Гайде”.

Молодіжне культурне життя зосереджене в районі Дрезден-Нойштадт ( Neustadt), в якому знаходиться безліч нічних клубів, галерей, ресторанів, барів і кафе. У 1990—1993 частина Нойштадт була місцем «різнобарвної Республіки Нойштадт», самопроголошеної молодіжної мікронаціі.

На території технічного університету Дрездена, на півдні міста, знаходиться Саксонська державна бібліотека. Вона виникла в 1996 році і відноситься до найбільших бібліотек Німеччини. У ній знаходиться німецька фототека.