Німецький університет Анхальт

Від 13 лютого 2020 року Інститут телекомунікаційних систем​ починає співпрацювати із німецьким університетом прикладних наук Анхальт. До нас завітав професор Сіменс, який читав лекції для наших студентів, а також разом із ним було підписано двосторонній договір про співробітництво та про початок нових спільних проектів. Для студентів та викладачів ІТС з’являються нові можливості у співпраці із освітньою, науково-дослідницькою та інноваційною діяльністями.

Нашою першою роботою є німецько-український проект DigIn.Net, який фінансується DAAD. Над його створенням уже працюють наші студенти.

Новим проектом також є робота для конкурсу AIDA&TI. Основною його метою є – створити та розробити німецько-український Центр передового досвіду (CoE) для аналізу великої інформації та транспортних інфраструктур, що підтримуються AI (Artificial intelligence), під керівництвом двох німецьких дослідницьких лабораторій (AIDA & TI). Управління та координація AIDA-TI здійснюватимуть німецькі дослідницькі групи: Future Internet Lab Anhalt (FILA) в Університеті прикладних наук Анхальт під керівництвом професора Сіменса та групи аналізу й візуалізації даних (DBVIS), в Університеті Констанца (UoK) під керівництвом професора Кейма.

У центрі AIDA & TI буде створена команда дослідників ранньої стадії (ESRs) та досвідчених дослідників, які спільно із залученими німецькими установами ведуть спільні докторські програми. Учасниками даного проекту є такі університети: 

 • Провідний заявник:
  Університет прикладних наук Анхальта (HSA)
  Управління проектами: проф. Д-р Едуард Сіменс, керівник майбутніх Інтернет-лабораторій Анхальт в HSA
 • Співавтор:
  Університет Констанца (UoK)
  Co-PI, Науковий менеджмент: проф. Д-р Даніель Кейм, дослідницька група аналізу та візуалізації 
 • Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”
  Інституційна наукова робота: проф. Д-р Лариса Глоба, завідувач кафедри інформаційних комунікаційних мереж
  Інституційна співпраці: проф. Д-р Павло Касьянов, директор Інституту прикладного системного аналізу
 • Інститут космічних досліджень Національної академії наук України та Державного космічного агентства України (НДІ)
  Інституційна наукова робота: проф. Д-р Наталія Куссул, заступник директора НДІ